.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

БИКЕНС ЏИН 1Л

SKU: 02700482
banner
Достапност: На залиха

100 МЛ: =94.5ДЕН

945 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Роден од мешање на дестилат од два крушковидни бакарни казани (pot still), Bickens e блендед џин – префинета интерпретација на лондонски сув џин. Формулата на Bickens Gin се дестилира во два казани – Анџела кој датира од крајот на 1800-те и Џени кој датира од 1994 година, кои покрај тоа што му даваат уникатна природа, ја раскажуваат приказната и оддаваат почит на “бракот” измеѓу традицијата и современото, создавајќи посебна арома и длабок вкус, совршен за модерниот консумент. Неговата префинетост произлегува од изборот и мешавината на 10 различни билки кои се набавени од целиот свет.
Благодарение на оваа билна мешавина Bickens Gin добива особен карактер преточен во вкус на сув лимон.
Состав:вода, алкохол, природни ароми
Рок на употреба:неограничен
Начин на чување: Да се чува на суво место, заштитено од директна сончева светлина
Производител:Davide Campari Milano N.V., Italy
Увозник/Дистрибутер:Пивара Скопје, А.Д

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*