.
Menu Close

БИРА МОРЕТИ ЛИМ 500МЛ

SKU: 02220232
banner
Достапност: На залиха

100 МЛ: =14ДЕН

70 ден
Овој производ има минимално количество од 1


Birra Moretti е италијанско пиво со традиционален рецепт од далечната 1895 година. Олицетворение на италијанскиот начин на живот, Birra Moretti е совршен избор за сите оние кои сакаат да го користат своето време на најдобар начин, уживајќи во скапоцените моменти со семејството и пријателите. Произведено од најквалитетни состојки, со посебна комбинација на високо квалитетен хмељ кој го создава идеалниот горчлив вкус, Birra Moretti ќе го даде совршеното надополнување на вкусот на вашиот омилен италијански специјалитет. За оние кои уживаат во малите животни задоволства
Состав:вода, јачменов слад, несладувани житарки, хмељ. Енергетска вредност 100ml: 157 kJ/37kcal, екстракт 10,52%, алкохол 4.6% vol.
Рок на употреба:означен на пакувањето
Начин на чување:на суво и ладно место
Производител:Република Италија
Увозник/Дистрибутер:ПИВАРА СКОПЈЕ АД

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*