.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ВАН ПУР ПИЈАЛОК ОД СЛАД СО ВКУС НА ВАНИЛА ЛИМ 0.5Л

SKU: 08030349
banner
Достапност: На залиха

100 МЛ: =9.8ДЕН

49 ден
Овој производ има минимално количество од 1

MK: VAN PUR Malt Drink Vanilla

Безалкохолен газиран пијалак од сладсо витамини.Алкохол 0,0%.Нето количина 0,5л

Состојки:вода ,шеќер,јачменов слад,јаглерод диоксид,боја-природна боја,прегорен шеќер,хмељ,арома, витамини:тиамин(вит.Б1),рибофлавин(вит.Б2),биотин, ниацин,пантотенска киселина

Нутритивни вредности на 100мл

Енергија 238КЈ/57kcal

Mасти     0 гр

Од кои незаситени 0 гр

Јагленихидрати    14гр

Од кои шеќери   13гр

Протеини <0.5гр

Сол 0,01 гр

Тиамин 0,33mg

Рибофлавин 0,42 mg

Биотин  15 µg

Ниацин 4,8 mg

Пантотенска киселина 1,8 mg

Употребливо до:датумот означен на амбалажата.Да се чува на ладно место. ЛОТ број:означен на дното на амбалажата.Произведува и полни:Van Pur S.A Rakszawa 334,37-111 Rakszawa,Polska. Произведено во Полска.Земја на потекло Полска.Увезено од Унгарија.Увозник за МК:РАМСТОРЕ МАКЕДОНИЈА ДОО,бул .Кирил и Методиј бр.13 Скопје.

 

 

 

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*