.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ВИТАЛA КОЛАЧЕ ПРОБ. ТЕМНО ЧОКОЛАДО ЛЕШН 55ГР

SKU: 07010257
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =76.36ДЕН

42 ден
Овој производ има минимално количество од 1


Опис на производ:Пробиотско колаче со млечен какао прелив, темно чоколадо и лешник.
Состав: Овесни снегулки 50%, прелив од млечен какао крем 15% (засладувач:малтитол, обрано млеко во прав, палмино масло, какао маса, емулгатор: соја лецитин), олигофруктозен сируп, палмино масло, масло од канола, омекнувач: глицерол, сорбитол, парчиња темно чоколадо 3,5% (засладувач: изомалт и стевиол гликозид, какао путер, какао маса, какао прав, емулгатор: соја лецитин, арома) растителни влакна, какао во прав, лешник 1,5%, пробиотски микс, емулгатор: соја лецитин, арома, готварска сол. Содржи глутен, лешник, млеко и соја. Може да содржи траги од сусам, останато јаткасто овошје и кикирики. Темно чоколадо содржи  мин.60% какао делови.
Рок на употреба:Означено на амбалажата
Начин на чување:Да се чува добро затворено на ладно и суво место на температура од 15-20 степени целзиусови
Производител:Виталиа Никола ДОО
Увозник/Дистрибутер:Нелт СТ

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*