.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

КАМПАРИ БИТЕР ЛИКЕР 0.7Л

SKU: 02700377
banner
Достапност: На залиха

100 МЛ: =134.29ДЕН

940 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Campari е современ и харизматичен безвременски класик, светска икона на миланскиот стил и извонредност, познат по својот горчлив вкус и цитрусен мирис. Токму поради тоа го карактеризираат како пијалок за искусни.
Неговата живописна црвена боја и уникатниот горчлив вкус се срцето на секој Негрони и душата на некои од најпознатите коктели ширум светот. Покрај коктели може да се консумира чист со коцка мраз и парче портокал.
Рецептот на Campari е толку добро избалансиран и деликатен, така што доколку се изостави барем една компонента целиот пијалок ќе се “распадне”.
Состав:вода, шеќер, алкохол, природни ароми, боја Е120
Рок на употреба:неограничен
Начин на чување: Да се чува на суво место, заштитено од директна сончева светлина
Производител:Davide Campari Milano N.V., Italy
Увозник/Дистрибутер:Пивара Скопје, А.Д

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*