.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

МЕКАЛАН 12 0.7Л

SKU: 02400262
banner
Достапност: На залиха
4600 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Mascallan

Вискито The Macallan е основан во 1824 година во Шкотска. Макалан ги користи најдобрите буриња од шери и бурбон од американски и европски даб за да го задржи својот дух.Macallan го користи само најдобриот дел од дестилатот – само 16% од дестилатот паѓа во бурињата за стареење со што овој дестилат се влева во дабови буриња во кои претходно е чувано шери вино.

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*