.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

МЕНТОС ЛИМОН И НАНЕ 240МЛ

SKU: 08051664
banner
Достапност: На залиха

100 МЛ: =52.08ДЕН

125 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Состојки:Вода, 7% желе од кокос (80% кокос, шеќер, вода, регулатор на киселост, лимонска киселина, шеќер, 1% сок од јаболко од концентрат, регулатори на киселост: лимонска киселина, натриум цитрати: навлажнувач: глирекол, стабилизатор, арапска гума; кокосово масло , емулгатор: Е473, ароми, спирулина, засладувачи, ацесулфам-К, сукралоза.

Нутритивни вредности за 100 мл:

Калории 67 kJ / 16 kcal (на 100 ml)

Масти 0грзаситени масти 0гр

Кулхидрат 4,0гр

варван Сујкерс 4,0гр

Протеини 0гр

Сол 0,018гр

Услови на чување: чувајте го на суво место во добро затворен сад на температура од 15-25C. Заштитено од влага, светлина и топлина.

Најдобро се служи разладено

 

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*