.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

МЕНТОС ЈАБОЛКО СОДА КИК 240МЛ

SKU: 08051665
banner
Достапност: На залиха

100 МЛ: =52.08ДЕН

125 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Состојки:Вода, 7% желе од кокос (80% кокос, шеќер, вода, регулатор на киселост, лимонска киселина, шеќер, 1% сок од лимон од концентрат, регулатори на киселост: лимонска киселина, натриум цитрати: навлажнувач: глирекол, стабилизатор, арапска гума; кокосово масло , емулгатор: E473; ароми, природен вкус на нане, природен вкус на пеперминт, сафир, засладувачи, ацесулфам-К, сукралоза.

Нутритивни вредности во 100 мл:

Калории 67 kJ / 16 kcal (на 100 ml)

Масти 0грЗаситени масти 0гр

Кулхидрат 4,0гр

Ваарван Сујкерс 4,0 гр

Протеини 0грСол 0,018гр

Услови на чување: чувајте го на суво место во добро затворен сад на температура од 15-25C. Заштитено од влага, светлина и топлина.

Најдобро се служи разладено

 

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*