.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

МИЛКА ОРЕО БРОВНИ 100 ГР.

SKU: 07042662
banner
Достапност: На залиха
77 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Опис на производ: Чоколаден десерт од млечна чоколада со алпско млеко полнето со какао крем (40%) и парчиња какао кекси (12%).   

Состав: Шеќер, билна маст, сурутка во прав (од млеко), какао маса, какао прав со редуцирана содржина на какао маст (8,5%), пченично брашно, обезмастено млеко во прав, млечна маст, емулгатор (соја лецитин), гликозно-фруктозен сируп, пченичен скроб, крем од лешник, средства за подигање на тесто (Е501ii, E503ii, E500ii), сол, ароми. Содржи вкупно суви материи од какао делови минимум 30%. Може да содржи и друго јаткасто овошје.

Рок на употреба: 9 Месеци од датум на производство

Начин на чување: На суво, ладно место, заштитено од топлина.

Производител: Mondelez

Увозник/Дистрибутер: Nelt ST  

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*