.
Menu Close

НАЈЛЕПШЕ ЖЕЉЕ ЧОКОЛАДО БЕЛО ВИНО И ПАНА КОТА 100ГР

SKU: 07043210
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =69ДЕН

89 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Состојки:
Шеќер, полномасно млеко во прав, какао путер, какао маса, растителни масти (дланка и палма), обезмастено млеко во прав, малтодекстрин, масло од репка, сурутка во прав (од млеко), замрзната јагода (0,15%), емулгатор: соја лецитин , вкусови, вкус на бело вино (0,02%). Чоколадото содржи мин. 27% какао цврсти материи.

Алергени:
Производот може да содржи траги од кикирики, јаткасти плодови, глутен (пченица), јајца, целер, шелот и сусам.

Нутритивни вредности:
Енергија 2048 kJ / 539 kcal
Масти 33 гр
Од кои заситени киселини 20 гр
Јаглехидрати 53 гр
Од кои шеќери 47 гр
Протеини 7 гр
Сол 0,21 гр

 

Увозник: ATLANTIC TRADE

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*