.
Menu Close

НАЈЛЕПШЕ ЖЕЉЕ ЧОКОЛАДО ЛАВАНДА И ЛИМОН 100 ГР

SKU: 07043212
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =69ДЕН

89 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Состојки:
Шеќер, полномасно млеко во прав, какао путер, какао маса, растителни масти (дланка и палма), обезмастено млеко во прав, малтодекстрин, масло од репка, сурутка во прав (од млеко), бисквит 0,3% [пченично брашно, шеќер , растителни масти (дланка ), гликозен сируп, кујнска сол, квасец (E503 и E500), емулгатор (соја лецитин), антиоксиданс (E224), арома], лимон во прав 0,1% (сок од лимон, малтодекстрин), емулгатор: соја лецитин, вкусови, бои: Екстракт од пиперка, концентрат од морков и хибискус, вкус на лаванда (0,07%). Чоколадото содржи мин. 27% какао цврсти материи.

Алергени:
Производот може да содржи траги од кикирики, јаткасти плодови, глутен (пченица), јајца, целер, шелот и сусам.

Нутритивни вредности:
Повеќе информации
Енергија 2051 kJ / 539 kcal
Масти 33 гр
Од кои заситени киселини 20 гр
Јаглехидрати 53 гр
Од кои шеќери 49 гр
Протеини 7 гр
Сол 0,21 гр

Увозник:ATLANTIC TRADE

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*