.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

НИРВАНА СЛАДОЛЕД КАРАМЕЛ И КОЛАЧИЊА 470МЛ

SKU: 11401553
banner
Достапност: На залиха

100 МЛ: =90.85ДЕН

427 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Опис на производ:Замрзнат десерт од cолена карамела
(со 1,5% cолена карамела) со парченца од колач (9%) и замрзнат десерт од чоколадо (со 0,5% млечно чоколадо).
Состав: реконституирано обезмастено млеко,
шеќер, павлака (12%), косково маслo, гликозен сируп, какао-прав со смалени масти (2,5%), обезмастено млеко во прав, путер, пченично брашно, гликозен фруктозен сируп, жолчка во прав, вода, сурутка во прав, кондензиранозасладено млеко, какао-путер, бои (карамел обичен, сулфитно амонијачен карамел), емулгатори (моно- и диглицериди на масни киселини, лецитин (соја)), стабилизатори ( гуар гума, кароб гума, гума арабика), какао маса, полномасно млеко во прав, ароме, сол, анхидрирана млечна маст, згуснувач (пектини), регулатор на киселост (лимонска киселина). Може да содржи: јаткасто овошје, други житарки кои содржат глутен и сенф.
Рок на употреба:600 дена
Начин на чување:Да се чува на температура
од –18°C и пониска.
Производител:FRONERI ADRIATIC doo, Banovačka 47,
Stari Banovci, 22300 Stara Pazova, Serbia.
Увозник/Дистрибутер:AЛМА-М д.о.о.е.л
Качанички пат 65А, 1000 Скопје.

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*