.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

РОСА ГАЗИРАНА 0.5 Л

SKU: 08060341
banner
Достапност: На залиха
26 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Планинска Роса газирана природна минерална вода.
Состав:1 литар вода содржи: сув остаток на 180°С 858mg/L, калциум, Ca++ 244mg/L, Магнезиум, Mg++ 19,6 mg/L, Натриум, Na+ 50 mg/L, Калиум, K+ 6.14 mg/L, Бикарбонати, HCO3- 963,8 mg/L, Хлориди, Cl- 14,4 mg/L, Сулфати, SO4-- 9,1mg/l, Јаглероден диоксид CO2 min. 3000 mg/l. 
Рок на употреба:означен на пакувањето
Начин на чување:на суво и ладно место
Производител:Хомоље, Нересница, Република Србија
Увозник/Дистрибутер:ПИВАРА СКОПЈЕ АД

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*