.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ФАМОУС ГРОУСЕ ВИСКИ 1Л

SKU: 02400072
banner
Достапност: На залиха
1290 ден
979 ден
Овој производ има минимално количество од 1

The Famous Grouse

Famous Grouse е бренд на виски, кој прв пат е произведен од “Mattew Gloag & Son” во 1896 година, а моментално се произведува од страна на The Edrington Group.Познатото виски Grouse е направено со мешање на фини виски со еден слад како што се вискито The Macallan и Highland Park

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*