.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ЧИНЗАНО БЈАНКО 15% 1Л

SKU: 02700419
banner
Достапност: На залиха

100 МЛ: =69ДЕН

690 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Глобална италијанска икона, движена од ридовите на Пиемонт до бренд од светска класа со претприемничката определба на нејзините татковци основачи, браќата Џовани Џакомо и Карло Стефано Чинцано.Секоја капка Cinzano Vermouth е проткаена со речиси три века одлучност и волја за да се постигне најдоброто по квалитет и вкус.Кадифениот, нежен, но целосен ароматичен профил на Cinzano Bianco е особено ценет сервиран со мраз како традиционален аперитив или во лесни мешавини.
Светло жолтиот вермут со полно тело и нежна арома, Cinzano Bianco е сладок и исклучително разновиден. Може да се ужива директно како аперитив или како состојка во коктел, а најдобро е да се служи претходно изладен.
Состав:вино (содржи антиоксидант: сулфити), шеќер, вода, алкохол, природни ароми
Рок на употреба:неограничен
Начин на чување:Да се чува на суво место, заштитено од директна сончева светлина
Производител:Davide Campari Milano N.V., Italy
Увозник/Дистрибутер:Пивара Скопје, А.Д

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*