.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

7 ДЕЈС РОЛАТ ЧОКОЛАДИРАН 200ГР

SKU: 07110328
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =42,5ДЕН

85 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Состојки: пандишпан: шеќер, гликозен сируп, сируп од инвертен шеќер, хумектани (сорбитол, глицерол), цели јајца во прав, какао во прав со малку маснотии, емулгатори (моно- и диглицериди на масни киселини, полиглицеролни естери на масни киселини, лецитин од соја ), средства за подигнување (динатриум дифосфат, натриум хидроген карбонат), палмино масло, етил алкохол, јодирана сол, ванилин, регулатор на киселост: лимонска киселина, конзерванс (калиум сорбат). полнење со какао 26%: палмино масло, гликозен сируп, сируп од инвертен шеќер , декстроза, какао во прав со малку маснотии, етил алкохол, јодирана сол, конзерванс (калиум сорбат). Филот со какао содржи 4% какао во прав со малку маснотии. Облога со вкус на чоколадо 11%: шеќер, делумно хидрогенизирано растително масло (масло од палмово јадро), какао во прав со малку маснотии, ванилин, конзерванс (калиум сорбат). декорација: шеќер, делумно хидрогенизирано растително масло (масло од палмово јадро), какао во прав со малку маснотии, ванилин, конзерванс (калиум сорбат). суровини: кикиритки, лешници, бадеми.
Рок на употреба:120 ДЕНА
Начин на чување:АМБИЕНТАЛЕН ДО 20 СТЕПЕНИ
Производител:ЧИПИТА-БУГАРИЈА
Увозник/Дистрибутер:КОЛОД ФУДС

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*