.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ВЕЛИНГРАД ВОДА АЛКАЛНА 1,5Л

SKU: 08060325
Достапност: На залиха
39 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Опис на производ: Велинград АЛКАЛИА припродна минерална вода со ниска минерализација
Состав: 1 Л вода содржи : Kатјони: Натриум, Na+ 42.87 мг/л , Калиум , К+ 0.67 мг/л , Калциум , Ca+ 3.27 мг/л. Анјони : Флуориди , F- 4.23 мг/л, Хлориди , CI- 3.37 мг/л, Сулфати ,SO4- 27.36мг/л , Бикарбонати , HCO3-40.88 мг/л . Сув остаток на 180 C 161 мг/л . Општа минерализација 192 мг/л . Електроспроводливост 204 S/cm . Микроелементи : Бор , B 0.082 мг/л, Цинк ,Zn 0.013 мг/л. (pH 9.36 )
Рок на употреба: 450 дена
Начин на чување: Да се чува на ладно и суво место
Производител: Tymbark Bulgaria
Увозник/Дистрибутер: Нимекс ДОО Скопје

 

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Ознаки на производи
Корисници кои ја купиле оваа ставка исто така купиле
Слика од НЕКТАР ЛАЈФ ПРЕМИУМ ЈАБОЛКО 100 % 1Л

НЕКТАР ЛАЈФ ПРЕМИУМ ЈАБОЛКО 100 % 1Л

60 ден
Слика од ГЕРМИНА ГАЗИРАНА 1.5Л

ГЕРМИНА ГАЗИРАНА 1.5Л

20 ден
Слика од СЕНДВИЧ МИНИ СО СИРЕЊЕ И МАГДОНОС

СЕНДВИЧ МИНИ СО СИРЕЊЕ И МАГДОНОС

19 ден
Слика од ЕССЕ ПОРТОКАЛ СОК 100% 1Л

ЕССЕ ПОРТОКАЛ СОК 100% 1Л

79 ден