.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ВИВА АЦЕ PET 1,5Л.

SKU: 08051176
Достапност: На залиха
65 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Негазиран освежителен безалкохолен пијалок со минимум 10% мешан овошен сок, со витамини. 

Состојки: вода, шеќер, сокови од (портокал 5%, морков 4%, лимон 1%) од концентрат, регулатор на киселост (лимонска киселина и натриум цитрат), стабилизатори (карбокси метил целулоза, ксантан гума, пектин), конзерванси (калиум сорбат и натриум бензоат), антиоксидант (аскорбинска киселина), арома, витамини (Ц, Е, А), боја (каротени,  сулфитно амонијачен карамел). Пастеризиран

9 месеци

Да се чува на ладно и темно место. Да не се изложува на директна сончева светлина. Да се протресе пред употреба. По отварањето да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 3 дена.

Вивакс ДОО

 
0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*