.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ВИВА КОКТЕЛ НЕКТАР 1Л.

SKU: 08050377
Достапност: На залиха
62 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Нектар од повеќе видови овошја. 

Содржина на овошје 50% минимум. Состојки: овошни сокови од (портокал 26%, јаболко 20%) од концентрат, мешавина од овошни сокови од концентрати и пиреа во променлив сооднос 4% (пире од гуава, концентрирано пире од манго, банана пире, концентрирано пире од кајсија, сок од ананас и маракуја од концентрат, концентрирано пире од гуава, сок од лимета од концентрат, киви пире), вода, шеќер, киселина (лимонска киселина), антиоксидант (аскорбинска киселина), витамин А. Пастеризиран. Без конзерванси.

12 месеци

Да се чува на суво и ладно место. Да не се изложува на директна сончева светлина. Да се протресе пред употреба. По отварањето да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 3 дена.

Вивакс ДОО

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*