.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ВИВА МУЛТИВИТАМИН ПЕТ 1,5Л

SKU: 08051175
Достапност: На залиха
65 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Негазиран освежителен безалкохолен пијалок со минимум 12% мешан овошен сок, со витамини. 

Состојки: вода, шеќер, сокови од (портокал 4%, лимон 2%, морков 2%, ананас 2%, маракуја 1% и манго 1%) од концентрат, регулатор на киселост (лимонска киселина, натриум цитрат), стабилизатори (карбокси метил целулоза, ксантан гума, пектини), конзерванси (калиум сорбат и натриум бензоат), антиоксидант (аскорбинска киселина), витамини (Ц, ниацин, пантотенска киселина, тиамин, рибофлавин, Б6, Б12, фолна киселина, биотин, Е, А), арома, боја (каротени). Пастеризиран

9 месеци

Да се чува на ладно и темно место. Да не се изложува на директна сончева светлина. Да се протресе пред употреба. По отварањето да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 3 дена.

Вивакс ДОО

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*