.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ВИВА ПОРТОКАЛ ПЕТ 1,5Л

SKU: 08051174
Достапност: На залиха
65 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Негазиран освежителен безалкохолен пијалок со овошен сок од портокал минимум 10%, со витамини. 

Состојки: вода,шеќер, сок од портокал од концентрат, регулатор на киселост (лимонска киселина, натриум цитрат), стабилизатори ( карбокси метил целулоза, ксантан гума, гума арабика, Е445), конзерванси (калиум сорбат и натриум бензоат), растителни масла, витамини (Ц, Е, Б6), екстракт од портокал, арома, боја (каротени). Пастеризиран.

9 месеци

Да се чува на ладно и темно место. Да не се изложува на директна сончева светлина. Да се протресе пред употреба. По отварањето да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 3 дена.

Вивакс ДОО

 
0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*