.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ЕТИ ПОП КЕЈК КОЛАЧ ПАТИСЕРИ КАКАО 200 ГР

SKU: 05100226
Достапност: На залиха
75 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Опис на производ: Колач
Состав: Пченично брашно, шеќер, јајца, растително масло, какао маса, средство за влага, инвертен сируп, емулгатори, агенси за нараснување, конзерванси, пченкарен скроб, ароматични материи, згуснувачи, регулатори на киселост, средства за боење, стабилизатори. Може да содржи траги од лешници, производи од соја, млечни производи и кикирики. Содржи глутен.
Рок на употреба: 9 месеци
Начин на чување: Да не се чува на директна сончева светлина. Да се чува на ладно и суво м есто.
Производител: ЕТИ Турција
Увозник/Дистрибутер: Империјал Табако АД Валандово

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Ознаки на производи
Корисници кои ја купиле оваа ставка исто така купиле
Слика од БИТОЛСКО МЛЕКО УХТ 3.5%ММ 2*1Л

БИТОЛСКО МЛЕКО УХТ 3.5%ММ 2*1Л

25 Поени
115 ден
Слика од АКВА ВИВА 2.5Л

АКВА ВИВА 2.5Л

42 ден
Слика од ЖИТО ЛУКС ЛЕБ ТОСТ БЕЛ ПЧЕНИЧЕН 350Г

ЖИТО ЛУКС ЛЕБ ТОСТ БЕЛ ПЧЕНИЧЕН 350Г

44 ден