.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

КИНДЕР ЧОКОЛАДА Т4 50ГР

KINDER CHOCOLATE T4 50GR
SKU: 07040482
Достапност: На залиха
39 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Опис на производ: Киндер фина млечна чоколада со млечно полнење
Состав: Состојки: млечно чоколадо 40% (шеќер, полномасно млеко во прав, какао путер, какао маса, емулгатор: лецитини (SOYA), ванилин), шеќер, обезмастено млеко во прав, палмино масло, млеко маст, емулгатор: лецитин ванилин. Вкупна содржина на цврсти материи во млеко: 33%. Вкупна содржина на сува материја во какао делови: најмалку 13%. Делови од какао во млечно чоколадо: најмалку 30%.
Рок на употреба: Види на пакувањето
Начин на чување: Чувајте ги на ладно и суво место.
Производител: Ferrero, ГЕРМАНИЈА
Увозник/Дистрибутер: АТЛАНТИЦ ТРАДЕ СКОПЈЕ Д.О.О., УЛ. ШАР ПЛАНИНА БР. 6, 1000 СКОПЈЕ

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Ознаки на производи
Корисници кои ја купиле оваа ставка исто така купиле
Слика од МАЈА ВОДА ПЕТ 1.5 Л

МАЈА ВОДА ПЕТ 1.5 Л

24 ден
Слика од ЈАНА 1.5Л

ЈАНА 1.5Л

25 ден
Слика од АКВА ВИВА 2.5Л

АКВА ВИВА 2.5Л

7 Поени
42 ден 36 ден