.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

КУГЛОВ СО ЧОКО ПАРЧИЊА И КОРА ОД ПОРТОКАЛ 500 Г

SKU: 05100215
banner
Достапност: На залиха
245 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Опис на производ:Панетоне со какао парчиња и кора од портокал
Состав:Пченично брашно,вода,кисело тесто (пченично брашно,вода), нехидрогенизирана маст (палмина),шеќер,какао париња 10%,(шеќер,целосно хидрогенизирана палмина маст, 16% какао во прав, со намалена масленост,емулгатор:Е322 (соја),арома:ванилин),кандирана кора од портокал 10% (кора од портокал,глукозо-фруктозен сируп,шеќер,регулатор на киселост:Е330,конзерванси:Е202,сулфур диоксид),јајце во прав,квасец,сол,декстроза во прав,пченичен глутен,емулгатор:Е471,конзерванс:Е282,ароми,боја:Е160а.Може да содржи и траги од:кикирики,јаткасти плодови и сусам.
Рок на употреба:Означен на амбалажата
Начин на чување:Да се чува на суво,студено и проветрено место,заштитено од директна сончева светлина.
Производител:Произведено и увезено од Бугарија
Увозник/Дистрибутер:Жито Лукс АД Скопје

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Корисници кои ја купиле оваа ставка исто така купиле
Слика од СКОПСКО СМУТ ЛИМ. 0.33Л

СКОПСКО СМУТ ЛИМ. 0.33Л

36 ден
Слика од КЊАЗ МИЛОШ 1.75Л

КЊАЗ МИЛОШ 1.75Л

30 ден 27 ден
Слика од РОТМАНС СИНО

РОТМАНС СИНО

110 ден
Слика од ХЕЕТС ТИРКИЗ СЕЛЕКШН

ХЕЕТС ТИРКИЗ СЕЛЕКШН

150 ден