.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ЛЕГУРМЕ ТЕСТЕНИНИ СО НАПОЛИТАНА СОС 250ГР

SKU: 05031127
Достапност: На залиха
89 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Опис на производ: Тестенини со Наполитана сос 250 гр.
Состав: Тестенини (60%) (гриз од тврда пченица , вода) Наполитана сос (40%) [доматно пире, вода, растително масло (сончогледово масло, маслиново масло), сос од домати, сол, оцет, шеќер, скроб, црн пипер, кромид, лук, босилек ]. Содржи пченичен глутен.
Рок на употреба: Означен на амбалажата
Начин на чување: Да се чува на собна температура подалеку од сончева светлина. По отворањето, да се чува во фрижидер (+4 ° C) и да се консумира во рок од 2 дена.
Производител: Јајла Агро Гида Сан. Ве Нак. А.Ш./ Мерсин, Турција
Увозник/Дистрибутер: Рамсторе Македонија

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Ознаки на производи
Корисници кои ја купиле оваа ставка исто така купиле
Слика од ФРАНК ИНСТАНТ КАФЕ 3 ВО 1  18 ГР

ФРАНК ИНСТАНТ КАФЕ 3 ВО 1 18 ГР

11 ден
Слика од ВИТАНОВА ЈАГОДА 25ГР

ВИТАНОВА ЈАГОДА 25ГР

11 ден
Слика од ВИТАНОВА ЦРНА РИБИЗЛА 35 ГР.

ВИТАНОВА ЦРНА РИБИЗЛА 35 ГР.

15 ден
Слика од ГОРСКА 6Л

ГОРСКА 6Л

66 ден