.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

МАРС МИКС 98ГР

SKU: 07042640
Достапност: На залиха
165 ден
Овој производ има минимално количество од 1

МАРС МИКС 98ГР

Опис на производ: Асортиман од млечни чоколади, бисквити покриени со млечно чоколадо и вафер бисквити покриени со млечно чоколадо

Состав: Шеќер, гликозен сируп,какао путер, обезмастено млеко во прав,какао маса,млечна маст,лактоза,пченично брашно,палмина маст, кикирики, исушен кокосов орев, сурутка во прав(од млеко), масло од палмино јадро, полномасно млеко во прав, сончогледово масло,емулгатори (соин лецитин, Е471),екстракт од јачменов слад,какао со намалени маснотии,сол,агенс за одржување на влагата (глицерол), белка од јајце во прав, природен екстракт од ванила, квасци (Е341, Е500, Е501), млечни протеин, пченичен глутен. (Може да содржи:лешник,бадем,овес). Сурово какао 25% минимум. 

Рок на употреба: Означено на пакувањето

Да се чува на ладно и суво место

Увозник/Дистрибутер: Орбико Доо, Ул. Борис Трајковски бр.286, 1000 Скопје

 

 

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Корисници кои ја купиле оваа ставка исто така купиле
Слика од ЗБРЕГОВ ТРАЈНО МЛЕКО 2.8%ММ СО ЧЕП 1Л

ЗБРЕГОВ ТРАЈНО МЛЕКО 2.8%ММ СО ЧЕП 1Л

57 ден
Слика од ЖИТО ЛУКС БРАШНО СЕНАМЕНСКО 1КГ

ЖИТО ЛУКС БРАШНО СЕНАМЕНСКО 1КГ

42 ден
Слика од БОНДУЕЛЕ ГРАШОК 425 Г

БОНДУЕЛЕ ГРАШОК 425 Г

62 ден