.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

МИЛЕНИУМ ЧОКОЛАДНИ СРЦА БОНБОЊЕРА 125 ГР

SKU: 07042993
Достапност: На залиха
135 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Опис на производ:Млечно чоколадо со пралине лешник
Состав:Млечно чоколадо (минимум 3% какао): шеќер, какао путер, млеко во прав, какао маса, обезмастено млеко во прав, сурутка во прав, емулгатор (соја лецитин), сол, арома на ванила, пралине полнење (50%): шеќер, растителни масти (палмина маст), пчени рендани лешници, обезмастено млеко во прав, какао маса, млеко во прав, лактоза, емулгатор (соја лецитин), арома на ванила. Може да содржи траги од: кикирики, глутен.
Рок на употреба:Датумот е означен на амбалажата
Начин на чување: Да се чува на температура +15 до +24 степени и релативна влажност на воздухот не повеќе од 75%
Производител:LLC "MALBI FOODS " Ukraine, 49010, Dnipro, Str. Marie Curie 5
Увозник/Дистрибутер:Топ Базар ДООЕЛ Кочани, ул. Крижевска бр.25 Република Македонија

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*