.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

МИЛКА ОРЕО БРОВНИ 100 ГР.

SKU: 07042662
banner
Достапност: На залиха
70 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Опис на производ: Чоколаден десерт од млечна чоколада со алпско млеко полнето со какао крем (40%) и парчиња какао кекси (12%).   

Состав: Шеќер, билна маст, сурутка во прав (од млеко), какао маса, какао прав со редуцирана содржина на какао маст (8,5%), пченично брашно, обезмастено млеко во прав, млечна маст, емулгатор (соја лецитин), гликозно-фруктозен сируп, пченичен скроб, крем од лешник, средства за подигање на тесто (Е501ii, E503ii, E500ii), сол, ароми. Содржи вкупно суви материи од какао делови минимум 30%. Може да содржи и друго јаткасто овошје.

Рок на употреба: 9 Месеци од датум на производство

Начин на чување: На суво, ладно место, заштитено од топлина.

Производител: Mondelez

Увозник/Дистрибутер: Nelt ST  

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Корисници кои ја купиле оваа ставка исто така купиле
Слика од ROSA SPARKLING WATER 1.5L

ROSA SPARKLING WATER 1.5L

31 ден
Слика од ЖИТО ЛУКС ЛЕБ ГРАХАМ 470Г

ЖИТО ЛУКС ЛЕБ ГРАХАМ 470Г

62 ден
Слика од ЈУС МБ ШЕЌЕР 900Г

ЈУС МБ ШЕЌЕР 900Г

56 ден
Слика од ФРИКОМ ТЕСТО ЗА ПИЦА 200Г

ФРИКОМ ТЕСТО ЗА ПИЦА 200Г

25 ден