.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

МИС ОВОШЕН МИКС НЕКТАР ПОРТОКАЛ/КАЛИНКА/ЛИМОН 1Л

SKU: 08051542
Достапност: На залиха
74 ден
Овој производ има минимално количество од 1

МУЛТИВИТАМИНСКИ ОВОШЕН СОК ОД ПОРТОКАЛ-КАЛИНКА-ЛИМОН- НАЈМАЛКУ 50% ОВОШЈЕ

СОСТОЈКИ: Вода, фруктозен-гликозен сируп, овошен концентрат (концентрат од сок од портокал, концентрат од сок од калинка, концентрат од сок од лимон), Витамини (Ц, Е, А) , регулатор на киселост (лимонска киселина). Енергетска вредност во 100мл (kJ/kcal) 226/54,Масти (g) 0,Заситени масти (g) 0,Јагленихидрати (g) 13,Шеќер (g) 13,Влакна 0,Протеини (g) 0,Сол (g) 0,Витамин А 120 µg (15%),Витамин Е 1,8 µg (15%),Витамин Ц 12 µg (15%)

Рокот на употреба и серискиот број се втиснати на амбалажата.

Да се чува на ладно и суво место.По отворањето се препорачува да се чува во фрижидер и да се консумира во рок од 2 дена.

Произведено во Турција

Рамсторе Македонија

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*