.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

МИС ОВОШЕН СОК МАНГО 1Л

SKU: 08051540
Достапност: На залиха
74 ден
Овој производ има минимално количество од 1

ОВОШЕН СОК ОД МАНГО- НАЈМАЛКУ 10% ОВОШЈЕ

Вода, фруктозен-гликозен сируп, концентрат од пире од манго, регулатор на киселост (лимонска киселина), стабилизатори (Гам Арабик Е414, Глицерински естери на смола од дрво Е445), боја (Бета каротен Е160а), антиоксиданс (аскорбинска киселина), арома на манго. Енергетска вредност во 100мл (kJ/kcal) 222/53,Масти (g) 0,Заситени масти (g) 0,Јагленихидрати (g) 13,Шеќер (g) 13,Влакна 0,Протеини (g) 0,Сол (g) 0

Рокот на употреба и серискиот број се втиснати на амбалажата.

Да се чува на ладно и суво место.По отворањето се препорачува да се чува во фрижидер и да се консумира во рок од 2 дена.

Произведено во Турција

Рамсторе Македонија

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*