.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

МИС ПОРТОКАЛ НЕКТАР 1Л

SKU: 08051544
Достапност: На залиха
74 ден
Овој производ има минимално количество од 1

ОВОШЕН НЕКТАР ОД ПОРТОКАЛ- НАЈМАЛКУ 50% ОВОШЈЕ

СОСТОЈКИ: Вода, Концентарт од сок од портокал, регулатор на киселост (лимонска киселина), антиоксиданс (аскорбинска киселина). Енергетска вредност во 100мл (kJ/kcal) 222/53,Масти (g)

Рокот на употреба и серискиот број се втиснати на амбалажата.

Да се чува на ладно и суво место.По отворањето се препорачува да се чува во фрижидер и да се консумира во рок од 2 дена.

Произведено во Турција

Рамсторе Македонија

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*