.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

МИС ПРАСКА НЕКТАР 1Л

SKU: 08051547
Достапност: На залиха
74 ден
Овој производ има минимално количество од 1

ОВОШЕН НЕКТАР ОД ПРАСКА- НАЈМАЛКУ 50% ОВОШЈЕ

СОСТОЈКИ: Вода, Концентарт од пире од пракса, фруктозен-гликозен сируп, регулатор на киселост (лимонска киселина), антиоксиданс (аскорбинска киселина). Енергетска вредност во 100мл (kJ/kcal) 251/60,Масти (g) 0,Заситени масти (g) 0,Јагленихидрати (g) 15,Шеќер (g) 15,Влакна 0,Протеини (g) 0,Сол (g) 0

Рокот на употреба и серискиот број се втиснати на амбалажата.

Да се чува на ладно и суво место.По отворањето се препорачува да се чува во фрижидер и да се консумира во рок од 2 дена.

Произведено во Турција

Рамсторе Македонија

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*