.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

МОНТЕ ЧОКО БАР МЛЕЧЕН 29Г

SKU: 07112495
Достапност: На залиха
22 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Опис на производ: МОНТЕ ЧОКО БАР МЛЕЧЕН 29Г
Состав: МЛЕКО ПОЛНОМАСНО, ПАСТЕРИЗИРАНО (22%), ШЕЌЕР, ПАМИНА МАСТ, ПЧЕНИЧНО БРАШНО, МЛЕЧНИ ПРОТЕИНИ, КОКОСОВА МАСТ, СУРУТКА ВО ПРАВ, ПОЛНОМАСНО МЛЕКО ВО ПРАВ (5%), ГЛУКОЗЕН СИРУП, ГЛУКОЗНО-ФРУКТАЛЕН, ЕМУЛГАТОРИ: Е322, Е471, Е472B, АГЕНС ЗА НАДУВУВАЊЕ: Е450, Е500; АРОМА. МОЖЕ ДА СОДРЖИ ТРАГИ ОД ЈАТКАСТО ОВОШЈЕ И ЈАЈЦА
Рок на употреба: 60 ДЕНА
Начин на чување: ДА СЕ ЧУВА НА ТЕМПЕРАТУРА ОД +4°C ДО +8°C
Производител: ЗОТТ
Увозник/Дистрибутер: АЛМА-М ДООЕЛ

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*