.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ОЛИМПУС АВТЕНТИЧНО ГРЧКО СИРЕЊЕ ФЕТА 200Г.

SKU: 10010337
Достапност: На залиха
135 ден
Овој производ има минимално количество од 1

ОЛИМПУС АВТЕНТИЧНО ГРЧКО СИРЕЊЕ ФЕТА 200Г.

Опис на производи: Традиционално Грчко меко бело сирење зрело во солена саламура и произведено од свежо пастеризирано 70 % мин. овчо & 30% max. козјо млеко. 

Состав: Пастеризирано овчо и козјо млеко, сол, култури, сириште

Рок на употреба: 150 дена од датумот на пакување.

Начин на употреба: (2 - 6)°C

Производител: HELLENIC DIARIES

Увозник/Дистрибутер: Олимпус фоодс, Скопје/Рудине ММ доо, Скопје

 

 

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Корисници кои ја купиле оваа ставка исто така купиле
Слика од ЈАНА МЕДО 1Л

ЈАНА МЕДО 1Л

35 ден
Слика од АЛПСКО МЛЕКО 3.5% MM 1Л

АЛПСКО МЛЕКО 3.5% MM 1Л

65 ден
Слика од ГОРСКА ВОДА ГАЗИРАНА 1Л

ГОРСКА ВОДА ГАЗИРАНА 1Л

22 ден
Слика од ГОРСКА ВОДА НЕГАЗИРАНА ПЕТ 1Л

ГОРСКА ВОДА НЕГАЗИРАНА ПЕТ 1Л

22 ден