.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

СНЕК!Т КАБАНОСИ 120Г

SKU: 14300845
Достапност: На залиха
99 ден
Овој производ има минимално количество од 1

СНЕК!Т КАБАНОСИ МИКС ОД МЕСО 120Г

Состав: Свински производ, ситно мелен, пушен, парен, сушен.Состојки: свинско месо, скроб, свинска маст, сол, зачини, екстракти од зачини, ароми, протеин од свинско месо, шеќер, антиоксиданс: натриум аскорбат, конзерванс: натриум нитрит.згуснувач: натриум алгинат, стабилизатори: целулоза, калциум хлорид.Производот може да содржи: соја, млеко, ореви, целер, сенф.Спакувано во заштитна атмосфера.Хранлива вредност на 100g: Енергетска вредност:  2032kJ / 490kcal; Маснотии: 41гр, од кои заситени: 16гр; Јагленохидрати: 5,3гр, од кои шеќери: 1,9гр; Протеини: 25гр; Сол: 3,1гр.

Рок на употреба:  Означен на пакувањето (макс 135 дена)

Начин на чување: Да се чува на температура од +2 ° C до +25 ° C

Производител: Тарцзински С. А., Полска

Увозник: РУДИНЕ ММ ДОО Скопје, Ул. Лисец бр. 1,1000 Скопје

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Корисници кои ја купиле оваа ставка исто така купиле
Слика од КОКА КОЛА ЗЕРО ПЕТ 1.75L

КОКА КОЛА ЗЕРО ПЕТ 1.75L

66 ден
Слика од ИМЛЕК ОРГАНСКО МЛЕКО БЕЛО УХТ 2.8%ММ 1Л

ИМЛЕК ОРГАНСКО МЛЕКО БЕЛО УХТ 2.8%ММ 1Л

78 ден
Слика од ХАЈНЕКЕН ЛИМЕНКА 0.33Л

ХАЈНЕКЕН ЛИМЕНКА 0.33Л

42 ден
Слика од Ц СУВ КВАСЕЦ 10 ГР

Ц СУВ КВАСЕЦ 10 ГР

9 ден