.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

СНИКЕРС СТИК 73,5Г

SKU: 11401432
banner
Достапност: На залиха
80 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Опис на производ:Snickers Ice Stick 20x73.5g (91ml)
Состав:Состојки: шеќер, глукозен сируп, обезмастено млеко, кикирики, крем (од млеко), вода, засладено кондензирано обезмастено млеко, кокосова маст, путер од какао, палмина маст, какао маса, обезмастено млеко во прав, млечна маст, лактоза, сурутка во прав (од млеко), емулгатори (соја лецитин, Е471, Е477), стабилизатори: E410, E412, E407, какао со намалена масленост, сол, природен екстракт од ванила. (може да содржи: бадеми, лешници). Нутритивна вредност во 100мл: енергетска вредност 1410 KJ / 338 Kcal, протеини 5.8г, јаглехидрати 34.5г, маснотии 19.4г, сол 0.22г.
Рок на употреба:865дена
Начин на чување:-18°C до -30°C
Производител:Mars
Увозник/Дистрибутер:Алма М

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Корисници кои ја купиле оваа ставка исто така купиле
Слика од БЕЈК РОЛС ДОМАТИ МАСЛИНКИ И ОРИГАНО 80 ГР

БЕЈК РОЛС ДОМАТИ МАСЛИНКИ И ОРИГАНО 80 ГР

49 ден
Слика од ТОБЛЕРОНЕ МИЛК 100Г

ТОБЛЕРОНЕ МИЛК 100Г

112 ден
Слика од БАРИЛА ТЕСТЕНИНИ ЛАЗАЊИ УОВО ЈАЈЦА 500Г

БАРИЛА ТЕСТЕНИНИ ЛАЗАЊИ УОВО ЈАЈЦА 500Г

207 ден
Слика од НЕКТАР ФЕМИЛИ ПОРТОКАЛ 1Л

НЕКТАР ФЕМИЛИ ПОРТОКАЛ 1Л

68 ден