.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ФРИКОМ МОЈА КРАВИЦА СЛАДОЛЕД 551Г

SKU: 11401413
Достапност: На залиха
229 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Крем сладолед со вкус на ванила и крем сладолед од чоколада збогатен со парченца од млечна чоколада, прелиени со мек прелив со вкус на чоколадно млеко.

Вода, мек прелив со вкус на чоколадно млеко 18,1% (растително масло (сончогледово, кокосово, од маслодајна репка), шеќер, обезмастено млеко во прав, какао со редуцирана содржина на масти, емулгатори (соин лецитин, PGPR), арома), обезмастено млеко во прав, путер, шеќер, парченца од млечна чоколада 3,8% (шеќер, полномасно млеко во прав, какао путер, какао маса, емулгатор (соин лецитин), гликозен сируп, полидекстроза, декстроза,какао со редуцирана содржина на масти, инулин, чоколада 0,05%, емулгатори (моно- и диглицериди на масни киселини, пропан-1,2-диолни естри на масни киселини), стабилизатори (гума од семки на рогач, гуар гума, карагенан), арома. Производот може да содржи глутен, производи од јајца, кикиритки, јаткасто овошје. Нутритивни вредности на 100ml: Енергија 700kJ / 168 kcal; Масти 10 g, од кои заситени масни киселини 5,4 g; Јаглени хидрати 15 g, од кои шеќери 13g; Влакна 2,4 g; Протеини 2,9 g; Сол 0,09 g

Најдобро да се употреби до датумот втиснат на капакот.

На температура од -18*С или на пониска

Фриком ДОО Белград

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Корисници кои ја купиле оваа ставка исто така купиле
Слика од КОЖУВЧАНКА ИЗВОРСКА 0.5Л

КОЖУВЧАНКА ИЗВОРСКА 0.5Л

14 ден
Слика од ЈАНА ЈУНИОР 0.5Л

ЈАНА ЈУНИОР 0.5Л

28 ден
Слика од ХЕЕТС АМБЕР СЕЛЕКШН

ХЕЕТС АМБЕР СЕЛЕКШН

150 ден
Слика од АЛОЕ ВЕРА КЛАСИК 500МЛ

АЛОЕ ВЕРА КЛАСИК 500МЛ

102 ден