.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close
5 Поени

ХЕЛЛ ГЕЈМЕРСКИ ЕНЕР. ПИЈАЛОК ПИТАХАЈА-КОКОС 250МЛ

SKU: 08110098
Достапност: На залиха
38 ден 32 ден
Овој производ има минимално количество од 1

ХЕЛЛ ГЕЈМЕРСКИ ЕНЕР. ПИЈАЛОК ПИТАХАЈА-КОКОС 250МЛ

Енергетски пијалок
 
Пијалок со вкус на мангостин и помело од тути-фрути, пијалок со кофеин, збогатен со витамини, газиран, безалкохолен пијалок со аминокиселини. Пастеризиран. Состав: вода; шеќер; киселина (лимонска киселина); јаглерод диоксид (мин. 0,3%); боење со растителен екстракт (концентрат од црн морков); регулатор на киселост (натриум-цитрати); аминокиселини 0,15% [L-аргинин (130 mg / 100 ml / 0,13%), ацетил-L-карнитин (25 mg / 100 ml / 0,02%)]; вкусови; кофеин (0,03%); витамини [витамин Б3 (ниацин), витамин Б5 (пантотенска киселина), витамин Б6 (пиридоксин), витамин Б2 (рибофлавин), витамин Б12 (кобаламин)]; боја (карамел амонијак); глукуронолактон; инозитол. ВИСОКА СОДРЖИНА НА КОФЕИН. Не се препорачува за деца, бремени жени и доилки. (кофеин: 32mg / 100ml). Една лименка содржи приближно иста количина на кофеин како шоља еспресо.
 
Рок на употреба: 24 месеци
 
Начин на употреба: до 20 степени
 
Производител: Хелл Унгарија
 
Увозник/дистрибутер: Колид Фудс
0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Корисници кои ја купиле оваа ставка исто така купиле
Слика од КОРАБ ТРНИЦА ОВЧО КИСЕЛО МЛЕКО 250Г

КОРАБ ТРНИЦА ОВЧО КИСЕЛО МЛЕКО 250Г

37 ден
Слика од ЧИПСИ ЧИПС ДОМАЌИНСКИ КАЈМАК 160Г

ЧИПСИ ЧИПС ДОМАЌИНСКИ КАЈМАК 160Г

59 ден
Слика од ТУ ГУД МЕКИ КОЛАЧИЊА СО ЧОКОЛАДО 180 ГР

ТУ ГУД МЕКИ КОЛАЧИЊА СО ЧОКОЛАДО 180 ГР

78 ден