.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ШВЕПС БИТЕР ЛЕМОН ПАКЕТ ЛИМ.6*0.33Л

SKU: 08020266
Достапност: На залиха
142 ден
Овој производ има минимално количество од 1

ОСВЕЖИТЕЛЕН БЕЗАЛКОХОЛЕН ПИЈАЛАК СО ОВОШЕН СОК ОД ЛИМОН МИНИМУМ 2%. НЕТО-КОЛИЧИНА: 330 ML. СОСТОЈКИ: ВОДА, ШЕЌЕР, СОК ОД ЛИМОН (МИН.2%), ЈАГЛЕРОДЕН ДИОКСИД, РЕГУЛАТОР НА КИСЕЛОСТ Е330, АРОМИ (ВКЛУЧУВАЈЌИ КИНИН), КОНЗЕРВАНС Е202, СТАБИЛИЗАТОРИ Е1450, Е445, АНТИОКСИДАНС Е300, БОЈА Е160А. РЕФЕРЕНТЕН ВНЕС ЗА ПРОСЕЧЕН ВОЗРАСЕН ЧОВЕК (8400 KJ/2000 KCAL).
ВОДА, ШЕЌЕР, СОК ОД ЛИМОН (МИН.2%), ЈАГЛЕРОДЕН ДИОКСИД, РЕГУЛАТОР НА КИСЕЛОСТ Е330, АРОМИ (ВКЛУЧУВАЈЌИ КИНИН), КОНЗЕРВАНС Е202, СТАБИЛИЗАТОРИ Е1450, Е445, АНТИОКСИДАНС Е300, БОЈА Е160А.
УПОТРЕБЛИВО ДО: ДАТУМОТ Е ОЗНАЧЕН НА ПАКУВАЊЕТО.
ДА СЕ ЧУВА НА СУВО И ЛАДНО МЕСТО ЗАШТИТЕНО ОД ЗАМРЗНУВАЊЕ И ДИРЕКТНА СОНЧЕВА СВЕТЛИНА.
ПО ОВЛАСТУВАЊЕ НА THE COCA-COLA COMPANY. ПРОИЗВЕДУВА ПИВАРА СКОПЈЕ А.Д., УЛ.808 БР.12, СКОПЈЕ, РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА. ИНФОРМАЦИИ ЗА ПОТРОШУВАЧИТЕ 0800-1-8888
0

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Корисници кои ја купиле оваа ставка исто така купиле
Слика од ПРОЛОМ ВОДА 1.5Л

ПРОЛОМ ВОДА 1.5Л

47 ден
Слика од ХАЈНИКЕН ЛИМЕНКА 0.5Л

ХАЈНИКЕН ЛИМЕНКА 0.5Л

55 ден
Слика од ХЕБА 1.5Л

ХЕБА 1.5Л

32 ден
Слика од КОЖУВЧАНКА 1.5Л

КОЖУВЧАНКА 1.5Л

22 ден