.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

++ПЕКАБЕСКО ЧАЕН КОЛБАС ЕКСТРА ПАРЧЕ МАП 295Г

SKU: 14010307
Достапност: На залиха
129 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Опис на производ:Ферментиран траен колбас  /Спакувано во заштитна атмосфера
Состав:Состојки: Свинско месо I и II категорија, свинско цврсто масно ткиво, готварска сол, регулатор на киселост Е575, декстроза(гроздов шеќер), малтодекстрин, антиоксидант Е300, природна арома, конзерванс Е250, боја Е120, стартер култура. Содржина на протеини од месо во производ мин.20%, содржина на колаген во протеините од месо најмногу 15%. 100g производ е добиен со сушење на 110g свинско месо. Производот не содржи додадена вода
Рок на употреба:180 дена
Начин на чување: Производот е наполнет во вештачка обвивка. Да се чува на температура до +10°C.  Пред употреба да се излупи обвивката. Се сервира ладно
Производител: Пекабеско А.Д.
Увозник/Дистрибутер:  Пекабеско А.Д.

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Корисници кои ја купиле оваа ставка исто така купиле
Слика од ВЕЛИНГРАД ВОДА АЛКАЛНА 1,5Л

ВЕЛИНГРАД ВОДА АЛКАЛНА 1,5Л

39 ден
Слика од СКОПСКО ПЕТ 1.5Л

СКОПСКО ПЕТ 1.5Л

94 ден
Слика од СКОПСКО СМУТ ЛИМЕНКА 0.5Л

СКОПСКО СМУТ ЛИМЕНКА 0.5Л

52 ден
Слика од ЗОТИС ОВОШЕН ЈОГУРТ 400Г

ЗОТИС ОВОШЕН ЈОГУРТ 400Г

50 ден